Relé, reléová technika

Relé značky Nieaf-Smitt

Relé Společnost Rail Comp s.r.o. na českém a slovenském trhu od roku 2005 výhradně zastupuje holandského výrobce relé, spínací a měřící techniky Nieaf-Smitt BV.

Relé je specializovaná komponenta sloužící ke spínání signálu. V závislosti na použité technologii rozlišujeme: elektromagnetické relé, solid state relé, hydraulické relé, maximální relé, mechanické relé a pneumatické relé. Více informací o relé značky Nieaf-Smitt


Z oblasti spínací techniky společnost Nieaf-Smitt, resp. divize Smitt Relays, vyrábí zejména:

Relé výrobce Nieaf-Smitt, který na světových trzích působí již od roku 1900, se vyznačují především vysokou kvalitou a dlouhou životností. Relé Nieaf-Smitt jsou užívány po celém světě.

Bistabilní relé / Západková relé

Bistabilní reléBistabilní relé (taktéž západková relé) fungují na principu napěťového impulsu.

Napěťový impuls aktivuje toto relé, které sepne/rozepne kontakty. Bistabilní relé drží pozici kontaktů až do dalšího napěťového impulsu.

Bistabilní relé Nieaf-Smitt jsou specielně navržena pro náročné aplikace.

Časová relé

Časová reléČasová relé Nieaf-Smitt dělíme na relé se zpožděným přítahem, odpadem nebo obojím. Dále časová relé dělíme na na relé kmitací (intervalová) a relé pulsní (impuls při zapnutí nebo vypnutí).

Všechna tato časová relé se dodávají ve variantě až se 4mi kontakty a většina relé je dodávána s ručně nastavitelným přepínačem.

Všechna tato časová relé vycházejí z koncepce standardního relé řady D.